روش های مهاجرت به ترکیه

no responses
0
Arkatr.com-blog

آیا علاقه مند به مهاجرت به ترکیه هستید؟از ترکیه چه میدانید؟

ترکیه کشوری آسیایی-اروپایی است با جمعیت حدودا ۷۰ میلیون و حکومت لائیک (غیرمذهبی). پول رایج این کشور لیر و مذهب تفریبا ۸۰ درصد از مردم آن تسنن است. به دلیل آب و هوای عالی و مکان‌های دیدنی و خاص سالانه تعداد زیادی توریست به خود جذب میکند. اقتصاد ترکیه به شدت رو به رشد است و گردشگری یکی از فعال‌ترین بخش‌های اقتصادی این کشور است. ترکیه مشترکات فرهنگی و پیشینه‌های مشترک زیادی با ایران دارد. شاید دلیل توجه زیاد ایرانیان به این کشور همین موضوع باشد. کشور ترکیه گذرگاه جنوب غرب آسیا و اروپا محسوب می‌شود و کشورهای زیادی از جمله ایران از این کشور برای حمل و نقل کالا و انرژی استفاده می‌کنند.

معرفی انواع روش های مهاجرت به ترکیه

روش‌های متعددی برای مهاجرت به ترکیه و دریافت اقامت این کشور وجود دارد که بستگی به شرایط متقاضی دارد. در ادامه هر روش را به اختصار توضیح خواهیم داد:

۱.مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی یکی از انواع ویزاهای مهاجرتی است که دارنده آن برای مدت معینی میتواند در ترکیه اقامت کرده و در دانشگاه یا موسسه‌های آموزشی این کشور تحصیل نماید. برای اخذ ویزای تحصیلی باید از دانشگاه یا کالج مورد نظر که مورد تایید ترکیه می باشد پذیرش تحصیلی اخذ شود یعنی دانشگاه یا کالج فرد را به عنوان دانشجو بپذیرد.

۲.مهاجرت از طریق ویزای کار

دو نوع ویزای کار در ترکیه وجود دارد ویزای موقت و دائم

ویزای موقت:در این ویزا متقاضی پس از استخدام اجازه اقامت یک ساله دارد اما بعد از پنج سال به او اقامت دائم داده خواهد شد در صورتیکه هر سال به طور مرتب اقامت را تمدید کند.

ویزای دائم:در ویزای دائم در صورتی که متقاضی هشت سال در ترکیه کار کند و شش سال به طور مداوم حضور داشته باشد و از کشور خارج نشود می‌تواند اقامت بلند مدت ترکیه را دریافت نماید.

 

۳.مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

ترکیه از نظر سرمایه گذاری خارجی در رده ۱۷ام جهان قرار دارد، وجود نیروی کار ماهر، محیط مناسب برای سرمایه گذاری، حفظ شرایط عالی در تجارت بین المللی و همچنین اقتصاد پویا، این کشور را به یکی از جذاب ترین مقاصد سرمایه گذاری تبدیل کرده است. شما می‌توانید با خرید ملک به مبلغ ۲۵۰٫۰۰۰ دلار و یا از طریف ثبت شرکت علاوه بر سود از اقامت دائم این کشور برخوردار شوید.

۴.مهاجرت از طریق ازدواج

در این روش شما می توانید از طریق ازدواج با یکی از شهروندان ترکی طی ۳ الی ۵سال برای دریافت اقامت دائمی اقدام نمایید.

در مدت این ۳ سال مسئولان مربوطه تحقیقات لازم را به عمل می آورند که ازدواج شخص واقعی باشد که در صورت صوری بودن ازدواج اقامت دائم به شخص تعلق نمی‌گیرد.

مدارک لازم برای ثبت ازدواج در ترکیه

  1. پاسپورت
  2. ۴ عدد عکس
  3. گواهی تولد در مورد کسانی که ایرانی (شناسنامه)
  4. دریافت گواهی تجرد

۵.مهاجرت به ترکیه از طریق فرزند

برای مهاجرت از طریق فرزند به کشوری،دو قانون وجود دارد، قانون خاک و قانون خون. در حالت قانون خاک در صورتی که فرزند شما در خاک کشوری متولد شود شهروند همان کشور در نظر گرفته می شود در حالت قانون خون فرزند در صورتی شهروند کشور در نظر گرفته می‌شود که یکی از والدینش شهروند آن کشور باشد. در ترکیه قانون بر مبنای خون است و حتما باید یکی از والدین شهروند ترکیه باشد.

جهت مشاوره از طریق شماره های زیر با متخصصین آرکا در تماس باشید

00905386875021

00905312376152

00905464656004

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×