Your search results

تحصیل در ترکیه

تحصیل و آموزش در ترکیه از طریق وکلای شرکت بین المللی آرکا

آموزش در ترکیه به صورت آکادمیک و رسمی از 6 سالگی شروع می شود. ثبت نام دانش آموزان در مقاطع ابتدایی و میانی اجباری است و عدم حضور دانش آموز در این سنین در مدرسه، می تواند موجب پیگرد قانونی والدین او شود.

تحصیل رسمی 12 سال طول می کشد و سه مقطع ابتدایی یا ایلک اُکول، میانی یا اُرتا اُکول و دبیرستان یا لیسه هر کدام 4 سال زمان می برند. شروع سال تحصیلی در ترکیه از اواسط شهریور است که ترم اول تا آخر دی ماه و شروع ترم دوم اواسط بهمن ماه است.

اواسط خرداد ماه هم تعطیلات تابستانی شروع می شود. برای ثبت نام از تیرماه مدارس در روزهای خاصی باز هستند اما بسیاری از مدارس خصوصی برای ثبت نام پیش از موعد تخفیفهای خوبی می دهند.

برای پذیرش دانش آموزان خارجی مدارکی از قبیل همسان سازی کارنامه و کارت اقامت و برگه نفوس اجباری است. ثبت آدرس محل اقامت، از این جهت اجباری است که مدرسه با توجه به منطقه مسکونی شما انتخاب می شود.

مشاورین گروه ما در کنار ایرانیان عزیز در تمام مراحل ثبت نام حضور خواهد داشت و به شما کمک می کنند با توجه به انتظارات و بودجه بندی خود، بهترین مدرسه را برای فرزندتان انتخاب کنید.

مدارس به 3 نوع، دولتی، خصوصی (کالج) و خارجی (تحت نظر سفارت یا آموزش و پرورش کشوری دیگر) تقسیم می شوند و هزینه تحصیل در تمام مقاطع غیر از پیش دبستان در مدارس دولتی رایگان است. مدارس خصوصی امکانات فوق برنامه بیشتری دارند و هزینه های آنها از 50 هزار لیر درسال شروع می شود. شهریه مدارس خارجی نیز به دلار یا یورو محاسبه می شود. بدیهی است فقط خصوصی بودن یک مدرسه نمی تواند تضمین کنندهء کیفیت آموزشی آن باشد، چه بسا که در ترکیه رسم است که نخبه گان به مدارس دولتی می روند.

حضور دانش آموزان در همه مدارس، به جز مدارس امام هاتیب مختلط است و هر مدرسه یونیفرم مخصوص به خود را دارد. کتابهای اصلی توسط مدارس و به‌صورت رایگان توزیع می شوند و کتابهای کمک درسی توسط والدین و با هزینه تهیه می شوند.

هنرستان ها در ترکیه بسیار معتبر و متنوع هستند و برای تمامی رشته های فنی، امکانات فراوانی در مدارس در نظر گرفته شده است. همه مدارس حتی دولتی و به خصوص در شهرهای بزرگ مجهز به تخته های هوشمند، کتابخانه و غرفه فروش محصولات غذایی هستند.

برای مشاوره می توانید از طریق چت آنلاین یا شماره واتس اپ زیر با ما در ارتباط باشید

00905348861236

نظرات مشتریان

رایان برزو
خریدار آپارتمان
وقتی قصد مهاجرت داریم از مسائل زیادی بی اطلاع هستیم و به نظرم تو این مسیر نیاز به تجربیات گروه های متخصص داریم ، شرکت آرکا کمک های زیادی به من کردند و گزینه هایی که به شرایط من نزدیکتر بود صادقانه پیش روی من گذاشتند.
خانم رویا سلیمانی
خریدار آپارتمان
به نظرم یکی از مهمترین ویژگی شرکت بین المللی آرکا همراهی دلسوزانه تا رسیدن به نتیجه هست و به خاطر مهارت، دانش و تجربه تیم شما بود که من بدون هیچ مشکلی اقامت دائم گرفتم و قطعا مجموعه شما رو به دوستام معرفی می کنم.
مسعود پیراهن سیاه
خریدار آپارتمان
من با کمک آرکا ملک اقساطی در ترکیه خریدم آقای غوغا بسیار پیگیر و دلسوزانه با بنده همکاری کردند و همچنان با من در ارتباط هستند به نظرم همراهی و صبوری تا مرحله انتقال سند نقطه قوت این مجموعه است امیدوارم هر روز موفق تر باشند.

درخواست مشاوره
جهت تحصیل در دانشگاه و مدارس ترکیه

فرم را پر کنید تا مشاوران‌ما

با شما تماس بگیرند.

پرسش‌های متداول

سوالات پرتکرار جهت تحصیل در دانشگاه‌ها و مدارس ترکیه

ترکی(تومرر) انگلیسی (تافل) اگر از قبل مدرک زبان نداشته باشید، دانشگاه در ترم اول کلاس زبان برگزار می کند.

بدون در نظر گرفتن هزینه های تحصیل در دانشگاه، برای یک نفر، حدود 25 هزار لیر در ماه می باشد.

آزمون YOS

آزمون SAT

تفاوت آزمون یوس YOS و آزمون اس ای تی SAT در تفاوت زمان‌بندی برگزاری این آزمون‌ها می باشد. زمان‌بندی آزمون یوس توسط دانشگاه‌ها انجام می‌شود و باید به نسبت دانشگاه مورد نظر، در آزمون موردتایید آن دانشگاه ثبت‌نام و شرکت کنید. آزمون SAT به‌صورت منظم، سالانه ۷ بار در فصل‌های مختلف برگزار می‌شود و تقریباً زمان‌های برگزاری آن از قبل مشخص است.

بله در کالج های بین المللی که معمولا شعب اصلی کالج های اروپایی و آمریکایی می باشند زبان اصلی آموزش، انگلیسی می باشد.

دانشجو می تواند پس از اتمام تحصیل اقدام به دریافت اقامت کند.

در برخی از دانشگاه های ترکیه، فقط نتیجه آزمون SAT  و YOS ملاک است.

و برخی دیگر شرط معدل دیپلم دارند و با معدل به عنوان بورسیه تخفیف می‌دهند.

مقایسه پروژه‌ها