تحصیل در ترکیه

تحصیل و آموزش در ترکیه از طریق وکلای گروه مشاوران آرکا

 

آموزش در ترکیه به صورت آکادمیک و رسمی از سن 6 سال شروع می شود. ثبت نام دانش آموزان در مقاطع ابتدایی و میانی اجباری است و عدم حضور دانش آموز در این سنین در مدرسه، می تواند موجب پیگرد قانونی والدین او شود.

 

تحصیل رسمی 12 سال طول می کشد و سه مقطع ابتدایی یا ایلک اُکول، میانی یا اُرتا اُکول و دبیرستان یا لیسه هر کدام 4 سال زمان می برند. شروع سال تحصیلی در ترکیه از اواسط شهریور است که ترم اول تا آخر دی ماه و شروع ترم دوم اواسط بهمن ماه است .

 

اواسط خرداد ماه هم تعطیلات تابستانی شروع می شود. برای ثبت نام از تیرماه مدارس در روزهای خاصی باز هستند اما بسیاری از مدارس خصوصی برای ثبت نام پیش از موعد تخفیفهای خوبی قائل هستند .

 

برای پذیرش دانش آموزان خارجی مدارکی از قبیل همسان سازی کارنامه و کارت اقامت و برگه نفوس اجباری است. ثبت آدرس محل اقامت، از این جهت اجباری است که مدرسه با توجه به منطقه مسکونی شما انتخاب می شود.

 

مشاورین گروه ما در کنار ایرانیان عزیز در تمام مراحل ثبت نام حضور خواهد داشت و به شما کمک می کنند با توجه به انتظارات و بودجه بندی خود، بهترین مدرسه را برای فرزندتان انتخاب کنید.

 

مدارس به 3 نوع، دولتی، خصوصی (کالج ) و خارجی ( تحت نظر سفارت یا آموزش و پرورش کشوری دیگر ) تقسیم می شوند و هزینه تحصیل در تمام مقاطع غیر از پیش دبستان در مدارس دولتی رایگان است . مدارس خصوصی امکانات فوق برنامه بیشتری دارند و هزینه های آنها از 15 هزار لیر به بالاست. شهریه مدارس خارجی نیز به دلار یا یورو محاسبه می شود. بدیهی است فقط خصوصی بودن یک مدرسه نمی تواند تضمین کنندهء کیفیت آموزشی آن باشد . چه بسا که در ترکیه رسم است که نخبه گان به مدارس دولتی می روند.

 

حضور دانش آموزان در همه مدارس، به جز مدارس امام هاتیب مختلط است و هر مدرسه یونیفرم مخصوص به خود را دارد. کتابهای اصلی توسط مدارس و بصورت رایگان توزیع می شوند و کتابهای کمک درسی توسط والدین و با هزینه تهیه می شوند.

 

هنرستان ها در ترکیه بسیار معتبر و متنوع هستند و برای تمامی رشته های فنی، امکانات فراوانی در مدارس در نظر گرفته شده است. همه مدارس حتی دولتی و به خصوص در شهرهای بزرگ مجهز به تخته های هوشمند، کتابخانه و غرفه فروش محصولات غذایی هستند .

برای دریافت مشاوره از طریق چت آنلاین واتسپ (آیکون واتسپ گوشه سمت چپ-پایین) یا شماره واتس اپ زیر با ما در ارتباط باشید:

00905373213320

فرم درخواست مشاوره :
1-arka-logo-asaran-98-08
شرکت بین المللی آرکا
×