Your search results

اخذ شهروندی ترکیه

طبق قانونی که در13 می 2022 تصویب شده است با خرید ملک با ارزش حداقل 400 هزار دلار زن و شوهر و تمامی فرزندان زیر ۱۸ سال میتوانند بدون هیچ قید و شرطی پاسپورت کشور ترکیه را دریافت کنند.
‌‎جهت دریافت پاسپورت تنها کافیست ارزش ملکی که خریداری میکنید حداقل 400 هزار دلار باشد اما باید توجه کنید که ملاک تصمیم گیری گزارش رسمی ارزیابی ملک است.
‌‎در حالت عادی باید کل این مبلغ را به‌صورت نقدی برای خرید یک یا چند ملک پرداخت کنید.

این امکان ١٠٠٪؜ اجرایی است مگر در مواردیکه فرد متقاضی در دادگاه های بین المللی پرونده تخلف داشته باشند.(توجه داشته باشید داشتن سابقه یا پرونده باز در ایران ، در این روند دخالتی نخواهد داشت)

بهترین راه اخذ شهروندی ترکیه و یا اخذ پاسپورت ترکیه چیست؟

با توجه به استقبال روزافزون مشتریان و علاقمندان به خرید ملک در ترکیه با قیمت بالای 400.000 دلار و اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک، سوالات بسیار زیادی در ارتباط با روند خرید از شرکت ما پرسیده میشود.

به همین دلیل در این بخش روند دریافت شهروندی از طریق خرید ملک در ترکیه را با جزئیات و قدم به قدم، برای شما شرح می‌دهیم.

مراحل به شکل زیر خواهد بود:

اولین مرحله کار با انتخاب ملک مورد نظر شروع میشود. توجه داشته باشید که ملک خریداری شده باید از شرکت و یا صاحب ملک که شهروند ترک باشند خریداری شود. بر اساس قوانین اولیه در این بخش، واریز پول میبایست مستقیماٌ از حساب سرمایه‌گذار به حساب فروشنده در داخل ترکیه واریز گردد. اگر با توجه به شرایط خاص برخی از کشورها مانند ایران که امکان واریز پول با این شرایط وجود ندارد، تبصره قائل شدند. مطابق با این تبصره این شهروندان میتوانند پول را از طریق صرافی ها به حساب خود در ترکیه واریز کنند و سپس از حساب خود در داخل ترکیه به حساب بانکی فروشنده ملک واریز کنند. معمولاٌ برای بازکردن حساب نیاز به اقامت ترکیه دارید اما وکیل میتواند در باز کردن حساب بانکی بدون نیاز به داشتن اقامت به شما کمک کند.

 

قبل از اینکه سند ملک خود را تحویل بگیرید، حتماٌ کارشناس رسمی دولت باید ملک شما را کارشناسی کند و رقم کارشناسی خود را مشخص کند. این بخش از پروسه بسیار اهمیت دارد چون مبلغی که ملک کارشناسی می شود میبایست بسیار نزدیک به رقم خرید شما و بالای 400٫000 دلار باشد و در این مرحله نیز حضور وکیل مجرب بسیار مورد نیاز است واین در تخصص ماست.

 

در زمان انتقال  سند، وکیل بر پروسه رهن گذاشتن روی سند ملک نظارت می کند تا به درستی انجام شود و رهن سه ساله برای اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک روی ملک شما گذاشته شود. پس از اتمام پروسه انتقال سند، مدارک شما توسط وکیل به آنکارا ارسال میگردد تا پروسه اخذ شهروندی شروع شود.

پس از آن همراه با وکیل به اتاق تجاری منطقه مربوط مراجعه می کنید و در بخش مربوط به سرمایه گذاران خارجی، مصاحبه می شوید و کارت های اقامت مخصوص سرمایه گذاران را دریافت می کنید. روی این کارت ها اقامت مربوط به سرمایه گذاران ذکر شده است. پس از آن مابقی مدارک شما از جمله ترجمه های مربوط به مدارک شما توسط وکیل تکمیل شده، پس از حدود 3 تا 4ماه کارت مربوط به شهروندی شما از اداره نفوس ترکیه دریافت می‌شود و شما دیگر یک شهروند کشور ترکیه خواهید بود.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ حق شهروندی ترکیه:

شناسنامه (برگه تولد) ترجمه رسمی، تایید دادگستری، تایید وزارت امورخارجه، تایید سفارت ترکیه (کلیه این موارد توسط دالترجمه معتبر در ایران انجام خواهد شد)

ترجمه سند ازدواج با تاییدیه دادگستری و وزارت امورخارجه و تایید سفارت ترکیه

اصل پاسپورت ها و شناسنامه ها و سند ازدواج

12 قطعه عکس 6*4 بیومتریک برای هر کدام از اعضای خانواده

فیش واریزی به حساب شرکت سازنده به‌صورت مستقیم (منظور همان مبلغ سرمایه گذاری می باشد)

سند ملک به مبلغ 400 هزار دلار

وکاتنامه کاری به وکیل ترک جهت انجام پروسه شهروندی

برگه کارشناسی ارزش ملک

مدت زمان اخذ شهروندی بین سه ماه الی چهار ماه می‌ باشد، که مراحل آن به این شرح است:

عقد قرارداد با وکیل

اخذ تائیدیه اداره ثبت اسناد ترکیه حدود 1 ماه زمان خواهد برد

یک ماه بعد کارت اقامت سرمایه گذاری اخذ می گردد.

پس از دریافت کارت به‌مدت حداکثر دو ماه کارت شهروندی و پاسپورت ترکیه به آدرس اعلام شده شما ارسال خواهد شد.

رتبه پاسپورت ترکیه:

کشور ترکیه بعنوان یک کشور قدرتمند در صنعت و توریسم و طبق رتبه بندی سایت جهانی passportindex.org در ردیف 38 ام کشورها، بر اساس ارزش پاسپورت در جهان است. دارندگان پاسپورت ترکیه می‌توانند به 115کشور جهان بدون ویزا و یا اخذ ویزا در فرودگاه مقصد سفر کنند از جمله قطر و کشورهای امریکایی جنوبی. برای 44 کشور در فرودگاه مقصد ویزا صادر میگردد. فعالیت تجاری با اخذ پاسپورت ترکیه بسیار آسان و دارای مزایای تجاری زیادی در سرتاسر جهان است. ترک ها صنعت لباس، مواد غذایی، پوشاک ،صنایع و لوازم خانگی برای خود در جهان اقتصاد حرف‌هایی برای گفتن دارند. شما می توانید پس از اخذ پاسپورت از طریق وکلای گروه آرکا نمایندگی های مورد علاقه خود را اخذ و تجارت پر سود خود را آغاز کنید.

برای مشاوره می توانید از طریق چت آنلاین یا شماره واتس اپ زیر با ما در ارتباط باشید

00905348861236

نظرات مشتریان

رایان برزو
خریدار آپارتمان
وقتی قصد مهاجرت داریم از مسائل زیادی بی اطلاع هستیم و به نظرم تو این مسیر نیاز به تجربیات گروه های متخصص داریم ، شرکت آرکا کمک های زیادی به من کردند و گزینه هایی که به شرایط من نزدیکتر بود صادقانه پیش روی من گذاشتند.
خانم رویا سلیمانی
خریدار آپارتمان
به نظرم یکی از مهمترین ویژگی شرکت بین المللی آرکا همراهی دلسوزانه تا رسیدن به نتیجه هست و به خاطر مهارت، دانش و تجربه تیم شما بود که من بدون هیچ مشکلی اقامت دائم گرفتم و قطعا مجموعه شما رو به دوستام معرفی می کنم.
مسعود پیراهن سیاه
خریدار آپارتمان
من با کمک آرکا ملک اقساطی در ترکیه خریدم آقای غوغا بسیار پیگیر و دلسوزانه با بنده همکاری کردند و همچنان با من در ارتباط هستند به نظرم همراهی و صبوری تا مرحله انتقال سند نقطه قوت این مجموعه است امیدوارم هر روز موفق تر باشند.

درخواست مشاوره
جهت اخذ شهروندی ترکیه

فرم را پر کنید تا مشاوران‌ما

با شما تماس بگیرند.

پرسش‌های متداول

سولات پرتکرار جهت اخذ پاسپورت ترکیه

این فرایند از روزی که سند ملک به نام خریدار انتقال می یابد بین 5 الی 6 ماه زمان خواهد برد.

بله، پس از گرفتن تائیدیه اداره ثبت اسناد یک کیملیک موقت (قرمز) برای فرد اقدام کننده صادر می شود که معمولا مدت اعتبار آن بین 6 ماه تا 1 سال می باشد، این کارت به این جهت صادر می‌شود که رفت و آمد فرد در طول مدت انجام پروسه، به کشور ترکیه بلا مانع باشد.

بله در صورتی که سند ملک به نام خریدار منتقل شود.

از زمانیکه سند دریافت می شود روی آن رهن گذاشته می شود و از همان تاریخ تا 3 سال بعد، ملک در رهن اداره امنیت و مهاجرت خواهد بود.

باید ملکی، حداقل به ارزش 400 هزار دلار خریداری گردد و به مقدار ارزش کارشناسی شده ملک، پول از حساب خریدار به حساب فروشنده تمام و کمال منتقل گردد.

اخذ شهروندی ترکیه مزایای فراوانی دارد، از جمله می‌توان به قابلیت دسترسی به دنیای آزاد تجارت جهانی، تحصیل در بهترین مدارس و کالج‌های دنیا، افتتاح حساب بانکی در بانک های معتبر، سفر به بیش از 115 کشور بدون ویزا و امکان استفاده از تمامی امکانات اقتصادی و تسهیلات بانکی که دولت ترکیه در اختیار  شهروندان خود قرار می‌دهد.

با داشتن اقامت شما به عنوان یک شهروند ایرانی تنها اجازه زندگی کردن در خاک ترکیه را دارید و کار کردن و بهره مندی از دیگر مزایای یک شهروند ترک شامل حال شما نمی شود اما با اخذ شهروندی از مزایای آن که در سؤال قبلی به آنها اشاره شد برخوردار خواهید بود.

مقایسه پروژه‌ها